I en krisesituasjon vil vi forsøke å oppnå kontakt med deg via e-post, SMS eller telefon dersom du legger inn relevant informasjon. Vi kan ikke garantere at vi vil kunne hjelpe deg i alle situasjoner.
Opplysningene du registrerer blir behandlet etter kravene i Personopplysningsloven og vil ikke bli utlevert. Du har selv innsyn i dataene om deg og kan endre/slette disse når som helst.
Registrering anbefales også for alle som allerede er bosatt eller skal bosette seg i Serbia, Montenegro eller Nord-Makedonia over lengre tid.
Merk at selv om du har registrert deg på ambassaden tidligere, er det nå kun den elektroniske registreringen som estimeres i tilfelle kriser eller annen behov for kontakt til eller fra ambassaden.
Registrer deg her: https://www.reiseregistrering.no/
UD og ambassadenes bistand til nordmenn i utlandet